Niższa cena za zakup węgla

Gmina Gostyń ogłosiła sprzedaż końcową węgla. Wnioski można składać do 30 czerwca 2023 roku. Gmina zdecydowała o obniżeniu ceny węgla do kwoty 1770 zł brutto z tonę. Węgiel mogą kupić również mieszkańcy sąsiednich gmin, wystarczy że przedstawią zaświadczenie wójta lub burmistrza o wypłaconym dodatku węglowym lub potwierdzeniu, że główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zgodne z art. 2 ust.1 ustawy o dodatku węglowym.

Szacunkowa ilość węgla przeznaczona do sprzedaż do 133 ton, w tym 28 ton groszku i 105 ton orzecha. Osoby zainteresowane zakupem paliwa stałego mogą składać wnioski w pokoju nr 17 w Urzędzie Miejskim w Gostyniu, ul. Wrocławska 256 do dnia 30 czerwca 2023 r. Mieszkańcy sąsiednich gmin, którzy są zainteresowani kupnem węgla wystarczy, że złożą w gostyńskim magistracie wniosek i zaświadczenie wójta lub burmistrza o wypłaconym dodatku węglowym lub potwierdzeniu, że główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zgodne z art. 2 ust.1 ustawy o dodatku węglowym.

Dla zainteresowanych zakupem paliwa stałego zniesiony został limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec kupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł ponownie kupić węgiel bez ograniczeń ilościowych.

Wniosek można pobrać poniżej.

 

Pliki do pobrania: