Teatr Polska - spektakl Skarb wdowy Schadenfreude

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej kilkukrotnie gościł już w Gostyniu, za każdym razem zachwycał widownię. Spektakl "Skarb wdowy Schadenfreude" będzie miał charakter plenerowy, wykorzystana zostanie kamienica oraz przestrzeń przed nią. Ze względów technicznych widownia zostanie ograniczona do 100 miejsc. Na pewno można będzie liczyć na imponującą realizację, kilkunastoosobową obsadę oraz muzykę na żywo. Dodatkowym „smaczkiem” jest obecność w obsadzie pochodzącej z Gostynia Ewy Galusińskiej.

"Skarb wdowy Schadenfreude" Roberta Urbańskiego to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Przedstawienie zostało przygotowane specjalnie do prezentacji w plenerze – pokazano je premierowo w przestrzeni między ponadstuletnimi kamienicami w Legnicy, gdzie mogło być oglądane niczym występ wędrownej trupy w dawnych wiekach, z muzyką na żywo, tańcem i piosenkami.

W Gostyniu spektakl zostanie przedstawiony w piątek 17 września 2021 roku o godz. 20.00 w kamienicy na rogu Rynku i ul. 1 Maja.

Bilety można nabyć w kasach GOK „Hutnik” i Kina „Pod Kopułą” oraz na stronie internetowej.

OBSADA:
Wdowa Schadenfreude – Katarzyna Dworak
Filomena, znachorka – Aleksandra Listwan
Wacek, stróż – Bogdan Grzeszczak
Franka, jego żona – Joanna Gonschorek / Ewa Galusińska
Jurek, inwalida wojenny – Robert Gulaczyk
Maryśka, urzędniczka – Małgorzata Urbańska
Tereska, nauczycielka – Magda Skiba
Halinka, kioskarka – Zuza Motorniuk
Gienek, listonosz – Paweł Wolak
Dorota, badaczka przeszłości – Magda Biegańska
Partyzant – Paweł Palcat
Rusek, towarzysz Partyzanta – Bartosz Bulanda
Dziennikarka – Gabriela Fabian
Śpiewacy – Anita Poddębniak, Magda Drab, Mateusz Krzyk, Albert Pyśk
Inspicjent/sufler – Jolanta Naczyńska

INNI REALIZATORZY:
scenografia: Piotr Tetlak
kostiumy: Katarzyna Tomczyk
muzyka: Łukasz Matuszyk
ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Muzyka na żywo: Łukasz Matuszyk, Marta Sochal-Matuszyk, Piotr Hałaj