Uwaga, silny wiatr i deszcz

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od wtorku 13 października 2020 roku od godziny 22.00 do środy 14 października do godziny 8.00 może występować silny wiatr – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h.

Prognozuje się również wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 35 mm do 50 mm.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.