Uwaga, burze z gradem

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od wtorku 23 sierpnia 2022 roku od godz. 12.00 do godz. 00.00 w środę 24 sierpnia 2022 r. mogą występować burze - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h, punktowo możliwe do 80 km/h. Miejscami grad.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.